Grybów pamięta 1918-2018, obchody 11 listopada

11 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył ksiądz proboszcz kustosz Ryszard Sorota w intencji rodaków, którzy oddali swoje życie w obronie Rzeczypospolitej Polskiej. Eucharystię uświetnił Chór męski Siołkowianie, wykonując pieśni o charakterze religijnym i patriotycznym.
Po Mszy Świętej wszyscy wspólnie w rytm marszów granych przez Orkiestrę Dętą z Siołkowej udaliśmy się pod Pomnik w Parku Miejskim, gdzie uroczyście odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez MDK i przywitaliśmy Marszałka Piłsudskiego wraz z orszakiem.
W setną rocznicę odzyskania niepodległości odsłonięto tablicę umieszczoną na Pomniku, która upamiętnia “córki i synów Królewskiego Miasta Grybowa, którzy daniną życia i krwi wpisali się w dzieje i wolność umiłowanej ojczyzny”.
Dziękujemy burmistrzowi, wójtowi i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji obchodów tego święta narodowego.