III HAWK Armwrestling Tournament

10 sierpnia w ZSP Siołkowej odbył się III HAWK Armwrestling Turnament. W turnieju wzięło udział wielu zawodników nie tylko z Gminy Grybów, Polski ale również z Zagranicy.

W imieniu organizatora serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy sponsorom: Elektro-Partner, Bus-Partner, a w szczególności osobie Pana Janusza Brody. Dziękujemy IronPro za przygotowanie wspaniałych gadżetów i koszulek, które uczyniły te zawody wyjątkowymi. Podziękowania kierujemy również do Pana Grzegorza Września, Warrio Labs Polska w szczególności Panu Tomaszowi Szewczykowi oraz Gminy Grybów.
Serdecznie dziękujemy fotografowi – Panu Arkadiuszowi Osowskiemu.

Zawodnicy przybyli z Jaworzna, Rybnika, Białej Wyżej (k. Grybowa), Siołkowej, Kąclowej, Jastrzębia Zdrój, Tychów, Ściborzyc Wielkich, Głuchowa, Marklowic, Raciborza, Biczyc Dolnych, Radlina, Cieszyna, Biesnej, Woli Łużańskiej, Wielkiej Brytanii, Mielca, Krakowa, Warszawy, Poronina, Małych Cichych, Uścia Gorlickiego, Pawłowic.

W sumie w turnieju wzięło udział ponad 50 zawodników. Do wygrania były 42 puchary. Wartość puli nagród to około 6000 PLN. Zawodnicy, którzy wzięli udział w turnieju to śmietanka polskiego Armwrestlingu – multimedaliści Mistrzostw Polski i Europy. Sędzią głównym był Tomasz Szewczyk, który przyjechał do nas z Tych i jest sędzią klasy międzynarodowej.

Zawodnicy, którzy przybyli z Wielkiej Brytanii to Piotr Latko oraz Kamil Jabłoński, który wygrał kategorię Open lewej ręki, zajął drugie miejsce w kat. +105 ręki prawej oraz czwarte w kat. Open (również ręki prawej).

Najliczniejsza grupa zawodników przybyła z klubu Samson Marklowice (od Arkadiusza Kwiatkowskiego). Do klubu Samson z Siołkowej pojechało 10 pucharów.

Największa liczba nagród powędrowała do MCKiS TYTAN Jaworzno – aż 18 pucharów.

Na uznanie zasługuje zawodnik klubu Spartan Rymanów – Dawid Pruś (bardzo dobre mecze). W prawdzie kategorię ręki prawej wygrał Tomasz, jednak najbardziej widowiskowe walki miał zawodnik Artur Krupa i to on po długich rozmowach został wybrany na zawodnika Publiczności.