Modernizacja boiska do piłki siatkowej. Część II

W poprzednim artykule opisałem część związaną z obkopaniem boiska i dosypaniem piasku. Ten artykuł jest poświęcony dalszym pracom, które zostały już zrealizowane.

Głównie dzięki serwisowi pomagam.pl udało nam się zebrać blisko 900 zł (stan na 30 lipca) na realizacje zaplanowanej modernizacji. Zbiórka nie została jeszcze zakończona, żeby w pełni zrealizować projekt potrzebujemy jeszcze trochę środków. Zachęcamy i dziękujemy!

2.1 Przygotowanie słupków ogrodzenia oraz słupków naciągów

Po zorganizowaniu niezbędnych materiałów przystąpiliśmy do pracy. Przygotowaliśmy stalowe rury-kołnierze wraz z ogranicznikami oraz rury-słupki na których podwiesiliśmy piłkochwyty. Następnie ich konserwacja-malowanie. W ten sposób przygotowaliśmy już wszystkie elementy na ogrodzenie (13 zestawów).

Jeszcze tego samego dnia zaczęliśmy konstrukcję słupków na których będzie podwieszona siatka. Kluczowymi założeniami była możliwość regulacji poziomu siatki (od 0 do 245cm) oraz dobry i wytrzymały naciąg ale prosty w obsłudze i bezpieczny i tak też się stało 🙂

Wykorzystaliśmy wcześniej zakupiony materiał oraz to co było pod ręką i wyszło całkiem dobrze. Na koniec dnia gotowe słupy zostały jeszcze wyczyszczone i pomalowane.

Praca na tym etapie trwała do godziny 1 w nocy (w sumie około 6 godzin). Na tym etapie pracowałem z Dariuszem Domkiem i Adamem Lichoniem za co im serdecznie dziękuję!

2.2 Montaż kołnierzy

Kolejny etapem było wywiercenie otworów w odpowiednich punktach pod słupki-kołnierze oraz słupy podtrzymujące siatkę, a następnie zabetonowanie metalowych kołnierzy.

Praca trwała około 6 godzin.

Pracowaliśmy w składzie: Karol Klocek, Dominik Gawlik, Michał Dyl, Maciej Jezierski, Władysław Radzik, Maciej Hasior, Szymon Stec, Filip Dyl. (nie jestem pewien czy kogoś nie pominąłem!). Serdeczne dzięki!

2.3 Pierwsze przymiarki

Po wyschnięciu betonu przeprowadziliśmy pierwsze testy funkcjonalności oraz wykonaliśmy dodatkowe elementy do naciągu i regulacji pozycji siatki.
Pracowałem wspólnie z “Szefem” Adamem przez ok. 4 godziny.

2.4 Końcowe poprawki oraz druga warstwa farby

Na tym etapie Bartłomiej Hasior oraz Adam Lichoń wdrożyli poprawki, które wyeliminowały problemy z fazy testów oraz nanieśli drugą warstwę farby. Czas ich pracy wynosił około 3 godzin.

2.5 Montaż

Jest to już ostatni etap, który opiszę w tym artykule lecz nie jest to ostatni etap całego projektu (będzie jeszcze jeden artykuł).

Razem z Maciejem Jezierskim, Piotrkiem Hotlosiem, Michałem Dylem, Dariuszem Domkiem, Maciejem Hasiorem, Dominikiem Totosiem, Janem Radzikiem (nie jestem pewny czy to wszyscy) zamontowaliśmy ochraniacze na słupki ogrodzeniowe wraz z dekielkami, piłkochwyty, słupy podtrzymujące siatkę, miary poziomu wysokości siatki, linie boiska i wreszcie siatkę. Praca trwała około 4 godzin. Wielkie dzięki.

Podsumowanie drugiego etapu

Etap drugi tak jak i pierwszy przyniósł satysfakcjonujące efekty i spełnił wszystkie postawione założenia. Boisko jest już w pełni funkcjonalne jednak wciąż pracujemy nad oświetleniem (jesteśmy w połowie). Oświetlenie to przedostatni zaplanowany etap prac, który opiszę za kilka dni.

Wymieniając ludzi, którzy uczestniczyli w pracach mogłem kogoś pominąć, za co przepraszam. Serdeczne dzięki za każdą złotówkę i każdą pomoc! Jeżeli masz ochotę możesz jeszcze wesprzeć nasz projekt na pomgam.pl. Środki przeznaczymy na kolejne etapy, a pozostałe na organizację turnieju.
https://pomagam.pl/pdcdbw84