Modernizacja boiska do piłki siatkowej. Część I

Już dobrych kilka lat temu pomyśleliśmy o wykonaniu boiska do piłki siatkowej (pot. “plażówki”), które po dziś dzień służy wszystkim mieszkańcom Siołkowej, a szczególnie dzieciom i młodzieży.

Dzięki dofinansowaniu i pomocy Gminy Grybów, Sołtysa Siołkowej, Radnych udało się wówczas przygotować nawierzchnię boiska (odwodnienie, piasek).

Po wielu latach “eksploatacji”, w tym roku solidarnie obkopaliśmy zarośnięte już boisko, a dzięki Gminie Grybów (za co dziękujemy :)) dosypaliśmy piasku i dołożyliśmy geowłókninę.

Wszystkie prace fizyczne i techniczne wykonujemy własnymi siłami w myśl wspólnego projektu. Czegoś co ma służyć wszystkim oraz satysfakcji z wykonanych razem prac.

Szczególne podziękowania dla:

• Adama Lichonia,
  • Bartka Hasiora,
  • Nikodema Serafin,
  • Karola Klocka
  • Szymona Steca
  • Macieja Jezierskiego.

Poza wykonanymi już pracami podjąłem próbę pójścia za ciosem. Utworzyliśmy zbiórkę w internecie w celu zgromadzenia środków na dalszy rozwój tego obiektu oraz jego środowiska.

W zależności od zebranych środków zostaną one przeznaczone na wykonanie/zakup:

• regulację poziomu wysokości siatkówki (by umożliwić grę dzieciom i dorosłym),
  • ogrodzenia = piłko-chwytów (siatkę już mamy, chodzi tutaj o konstrukcję),
  • linii (taśm) do gry,
  • nowej siatkówki,
  • oświetlenie/doświetlenia boiska (skorzystamy z fotowoltaiki),
  • rozbudowa placu zabaw dla dzieci.

Pogrubione pozycje zostały już zrealizowane (napiszę o tym osobny artykuł). Jeżeli ktoś chciałby się dorzucić do pozostałych realizacji – zapraszam i dziękuję!

Pozostała kwota zostanie przeznaczona na organizację turnieju, którego termin planowany jest na koniec wakacji.

Jeżeli uda się zebrać, sfinansować i wykonać założone prace będziemy bardzo wdzięczni. Boisko jest darmowe i dostępne dla wszystkich całą dobę. Z obiektu szczególnie w okresie wakacyjnym codziennie przez kilka godzin korzystają dzieci i młodzież.

Pozdrawiam Jakubek 🙂